Lakásfelújítás?
Mindannyian szeretnénk modern, újszerű lakásban lakni, ahol normálisan nyílnak az ajtók, ahol a bezárt ablakon nem mozog a függöny, ahol nincsenek összekoszolva a falak. Igen, akkor jó a lakásfelújítás, ha megszünteti a régi kellemetlenségeket és egy szép lakást eredményez.
De hogyan kezdjek hozzá a felújításhoz?
Először is gondoljuk végig, milyen színvonalra akarjuk felemelni a lakást és nézzük meg pontosan mi az, ami mindenképpen megváltoztatandó, amihez mindenképpen hozzá kell nyúlni a lakás felújításánál. Előfordulhat, hogy 50 éves ugyan a lakás, de a vízcsöveket már 10 éve cserélték, a csempék, járólapok sem az 50 évvel ezelőtti divatot tükrözik, vagyis már a konyha, a fürdőszoba, az előszoba is kapott apróbb felújítást az évek során, így ezek felújítása még akár várhat is pár évet, ha az anyagiak ezt most éppen nem engedik meg.
Ablakok? Ajtók?
Ha az anyagiak miatt nem tudsz egy mindenre kiterjedő lakásfelújítást megvalósítani, akkor a lakás olyan részeire érdemes koncentrálni, ami mindenkinek szem előtt van és esetleg még a rezsi csökkentésében is szepe lehet. Egy régi, lépcsőházi fa bejárati ajtó mellett gyakran kiszökik a lakás melege, így annak cseréjét érdemes a lakásfelújításnál sem kikerülni. Az ablakoknál ugyanez a helyzet.
Ha a lakásodat még nem érintette a panelprogram, esetleg esély sincs rá a közeljövőben, akkor mindenképpen javasolt a lakás felújítását az ablakokkal, ajtókkal és a belső hőszigeteléssel kezdeni. Egy új, műanyag ablak beépítése a régi helyére biztosan sokat javít majd a komfortérzetünkön, így mindenképpen számolnék vele a lakásfelújításánál. A lakás felújítása során a praktikusság mindenképpen az ajtók, az ablakok cseréje és a hőszigetelés mellett szól.
Praktikusság vagy esztétika?
Nyilvánvaló, hogy a lakás kifestése nem fog rezsimegtakarítással járni, sokkal inkább az esztétika szól mellette, hogy a lakásfelújításnál ne maradjon el. Mondhatnánk, hogy a fürdőszoba és a konyha felújítása is ide tartozik, de koránt sem biztos. Ha a lakás felújítása során 40-50 éves vízcsöveket cserélünk ki, akkor bizony jó eséllyel szabadulunk meg egy későbbi váratlan csőtöréstől, fürdőszoba, lakás elázásától. Régi fürdőszobákban nemcsak a falban lévő csövek hibásodhatnak meg és okozhatnak jelentős kárt nekünk, hanem a szabad szemmel is látható, falon ülő régi sarokszelepek, elzárók, csapok. Több esetben találkoztunk olyan régi fürdőszobával, ahol az elázást, beázást ezek a kis apró vizes szerelvények okozták.
Csere vagy megszüntetés?
A lakásunk felújításánál nemcsak arra van lehetőségünk, hogy a régi dolgokat újra cseréljük, hanem arra is, hogy a régit megszüntessük és új megoldásokat alakítsunk ki. Gondolok itt például gázos, átfolyós vízmelegítő megszüntetésére, elektromos bojlerrel történő kiváltására, gáztűzhely megszüntetésére, elektromos tűzhely bekötésére, új fűtésrendszer kialakítására. Fürdőszobák, konyhák átrendezésére, kád beépítésére vagy éppen megszüntetésére, mosogatógép, mosógép elhelyezésére. A lakásfelújítás épületgépészeti döntései talán a legfontosabb döntések, amik évtizedekre meghatározhatják a lakásban élők komfortérzetét, pénztárcájának vastagságát…
Nálad mi a helyzet? Megnézzük a lakásodat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!