Fürdőszobai vízterhelésnél komolyan kell vennünk a dolgokat, mert itt nem csak a saját házunkról van szó, hanem a családunk egészségéről és a szomszédok költségeiről is, ha eláztatjuk őket. És hadd ne említsem meg azt a bosszantó látványt, amikor a csempe foltos lesz és a fuga elkezd penészedni az áztatás miatt.
Na, de hogyan hozzuk rendbe a fürdőszobát, hogy ne csak víz- és penészmentes legyen, de esztétikailag is szép maradjon? Íme néhány lépés:
Lépés: A padló és falak alá egy rugalmas, kenhető vízszigetelést javasolunk, amit ecsettel, hengerrel vagy simítóval egyenletesen felhordhatunk. Például a Mapei Mapegum WPS egykomponensű, kenhető vízszigetelő fólia már 12-24 óra után burkolható.
Lépés: A vízszigetelés mellett a sarkok és hajlatok megerősítése is fontos. Ide ajánlott használni hajlat-, vagy sarokerősítő szalagot, például a Mapei Mapeband sarokerősítő szalagot és mandzsettát. Főleg falba beérkező csöveknél és a padlóösszfolyó, zuhanyfolyóka körül.
Lépés: Kezdjük el a burkolást, tehát a flexibilis csemperagasztóba ágyazott padlólapok lerakását.
Lépés: Folytassuk a fugázással, érdemes olyan terméket választani, ami penészedésgátló adalékanyaggal rendelkezik, például a Mapei Ultracolor Plus fugázó. A szaniterek környékén használjunk penészedésgátló, ecetsav tartalmú szilikont a hézagok kitöltésére.
Ezzel a megfelelő vízszigeteléssel ellátott fürdőszobánk burkolása kész is.
Persze nem azt mondjuk, hogy most már mindenki menjen és kezdjen neki a fürdőszobafelújításnak, de legalább lesz némi rálátása arra, hogy mivel jár, és milyen "egyéb" költségekre számíthat a fürdőszoba burkolásnál, amire esetleg nem is gondolt elsőre.
Megnézzük a fürdőszobádat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!