Hogyan megy a helyére?
Fúrja, nyomja, ragasztja?
Első kérdés, hogy kívánjuk elhelyezni. Manapság igen elterjed a mosdókagyló szekrényre való ültetése, ami így a mosdókagylós szekrénnyel a fürdőszoba dísze is lehet. Praktikus és feldobja a hangulatot...
Ha komplett fürdőszoba szekrényre esik a választásunk, akkor nincs semmi gond, ahhoz a gyártó ajánlja, hogy milyen kagylót építhetünk rá. Ha egyedi darabra vágyunk, akkor asztalossal készíttethetünk a már meglévő mosdókagylóhoz egy szekrényt. Tapasztalatunk szerint, ha az asztalos figyel majd a vízcsövekre és nem fúrja rossz helyen meg a falat, megfelelő megoldás is lehet. A pultos megoldás esetében mindenképpen figyeljünk arra, hogy a pult alapanyaga olyan legyen, ami bírja a párás környezetet és vízálló is.
Amennyiben magasabb méretű tálas mosdó kerül a fürdőszobánkba, mert az nyeri el a tetszésünket, akkor mindenképpen figyelembe kell vennünk a mosdómagasságot is, amikor a pult magasságát mérjük fel.
A konzollal rögzíthető mosdó esetén érdemes megnézni a megfúrásra kerülő fal vastagságát, hogy az biztosan elbírja a kagyló súlyát. A probléma a vékony, gipszkarton falakkal van, mert azok alap esetben nem tudják megtartani a konzolon a szanitert, aminek a súlya akár a 40 kg-ot is elérheti.
Ami még nagyon fontos, hogy a mosdó közvetlen kapcsolatban van a csapteleppel, ebből következik, hogy a mosdó típusához igazítsuk a csaptelep beépítési módját is minden esetben.