A. Süllyesztett zuhanytálca: Ha az aljzat betonozásakor a kivitelező kihagyta a zuhanytálca helyét, és a szennyvíz kiállásra való rákötés megoldható, akkor lehetőség van süllyesztett zuhanytálca kialakítására. Ez az előnyös megoldás, mert a tálca a padló síkjában helyezkedik el, ami esztétikus és több helyet biztosít a zuhanyzóban stb.
B. Peremes zuhanytálca: Ha a szennyvíz kiállás miatt nem lehet a zuhany lefolyókát a padló síkja alá helyezni, akkor peremes zuhanytálcát kell kialakítani. Ez a tálca a padló síkjához képest 5-15 cm magasságot jelent, attól függően, hogy hogyan kerül kialakításra.
A zuhanytálca kialakítása során fontos figyelembe venni, hogy a tálca helyének betonozása és a beton száradása hagyományos zsákos beton esetén általában 4-8 napig tart, a hőmérséklettől és a beton vastagságától függően.
Természetesen vannak gyorsan kötő extrém betonok is, amelyek gyorsabban száradnak, de ezeknek a költsége többszöröse lehet a hagyományos zsákos betonhoz képest. Ha rövid határidővel kell elkészíteni a fürdőszoba burkolását, akkor célszerű lehet ezt az anyagot választani.
Remélem, ezekkel az egyszerű magyarázatokkal segíthettem! Ha további kérdéseid vannak, ne habozz további segítséget kérni!
Nálad mi a helyzet? Megnézzük a lakásodat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!