Kádas vagy zuhanyzós legyen a fürdőszoba?
Miért építsek zuhanyzót? Miért válasszam a fürdőkádat?
A fürdőkád mellett szól, hogy amíg a fürdőszobai kádban van lehetőség tusolni, sajnos fordítva erre már nincs lehetőség. Sajnos a fürdőkád sokkal nagyobb helyet igényel a fürdőszobában, mint egy zuhanyzó, így panelfürdőszoba esetén sok esetben csak a helytakarékos megoldás, az épített zuhanyzó jöhet számításba. A fürdőszobai épített zuhanyzó mellett szól, hogy tusolás közben kevesebb vizet használunk el, mintha a fürdőkádat használnánk.
Miért építsek zuhanyzót? Miért válasszam a fürdőkádat?
A választást befolyásolhatja, ha gyerekek vagy idős személyek is használják a család fürdőszobáját. Kisgyermekes családban mindenképpen a fürdőkád az ideális döntés, hiszen a fürdetés így a legegyszerűbben kivitelezhető a fürdőszobában. Időseknek sok esetben csak a zuhanyzó a megfelelő megoldás a fürdőszobában, mert amennyiben járóképes, önálló tisztálkodást biztosíthat a tusolás és könnyebb is használni, mint egy magasabb fürdőkádba belépni. Csúszásgátlóval a fürdőkád és a zuhanyzó is biztonságosabbá válik a fürdőszobában.
Épített zuhanyzó?
Az épített zuhanyzók nagyon mutatósak a fürdőszobában. Építhetjük a zuhanyzó falát pórusbetonból vagy üvegtéglából, burkolhatjuk a zuhanyzót mozaikkal vagy csempével. Az épített zuhanyzó további előnye a sokszínűség, hiszen ránk van bízva a fürdőszobai zuhanyzó mérete, a zuhanyzó alakja, a zuhanyzó színe, a zuhanyzó belső elrendezése. Építhetjük küszöbbel vagy küszöb nélkül is, mely esetben a zuhanyzó aljzata egybefolyik az egész fürdőszoba padlózatával. A zuhanyzó köztes falát építhetjük vastagabbra, így akár praktikus és mutatós falfülkékkel is gazdagodhat a fürdőszoba, lesz hol tárolni a tisztálkodási szereket, fürdőszobai pipere cikkeket. Amire figyelnünk kell, az a zuhanyzó belső lejtése, hogy a felesleges víz rögtön utat találjon magának a szennyvízcsatornába. Nincs kellemetlenebb, mint egy olyan zuhanyzóban álldogálni, ahonnan nem akar kellő gyorsasággal távozni a víz, sőt ha nincs küszöb, akkor az egész fürdőszoba megtelhet a kiömlő vízzel.
Milyen fürdőkádat válasszak?
Ha az alakjából és a fürdőszobában rendelkezésre álló tér nagyságából indulunk ki, akkor választhatunk téglalap alakú fürdőkádat, ovális fürdőkádat, sarokfürdőkádat, szabadonálló vagy egyedi formájú helytakarékos fürdőkádat. A kiválasztott fürdőkádnál nagyon nézzünk körül, hiszen nagyon nem mindegy, hány év garanciát ad a gyártó, milyen anyagból készült és mennyire erős a fürdőkád fala. Ha van a fürdőkádnak fenék erősítése, akkor hosszabb élettartamra, kevesebb balesetre számíthatunk. Gyakori a 18-25 mm vastag fából készült fürdőkád merevítés. Ha ilyennel rendelkezik az általunk kiválasztott fürdőkád, akkor az már jó választás.
Nálad mi a helyzet? Megnézzük a fürdőszobádat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!