Gyakran előfordul, hogy úgy tűnik, hogy a padló egyenes, de ha használsz egy hosszabb vízszintmérőt vagy egy sima lécet, rájössz, hogy azért mégse olyan egyenes, mint hittük. Ilyenkor jön képbe az aljzatkiegyenlítés.
Az alap dolog az, hogy ha rendesen szeretnéd burkolni a padlót, az alja tényleg kellően egyenes legyen. Ha van valami kiállás vagy mélyedés, akkor ezt el kell tüntetni, mielőtt bármi másra gondolnál. Ha csak egy kis kiállás van, meg lehet próbálni lecsiszolni vagy lefaragni, de ha valami bonyolultabb domborzattal állsz szemben, akkor muszáj lesz aljzatkiegyenlítő anyagot használni.
Ha van egy szakember a közelben, aki ezt csinálja, akkor rábízhatod neki a dolgot. De ha te magad állsz neki (ez inkább kisebb területeken lenne jó ötlet), akkor mindenképpen nézz utána, hogy pontosan hogyan kell csinálni. Na, most jöjjenek a lényeges infók.
Szóval hogyan is kezdjünk neki?
Mielőtt ráöntenéd a kiegyenlítő anyagot a padlóra, először rendesen nézd át és takarítsd le a felületet: poros, hámló vagy zsíros cuccot nem vihetsz rá. Tehát kezdd egy alapos takarítással, hogy rendesen tiszta legyen. Ha esetleg vannak nagyobb repedések vagy lyukak a padlóban, azokat javítsd ki valami betonjavító cuccal.
Milyen cuccok kellenek?
Az aljzatkiegyenlítő anyag bekeveréséhez és öntéséhez először is szükséged lesz egy jó nagy vödörre - olyanra, amibe befér egy zsáknyi anyag. Szerezz be egy eszközt a keveréshez, meg egy nagy betonsimítót, és hogy a ráöntött anyagban ne maradjanak buborékok, egy olyan tüskés hengerre lesz szükséged, vagy ha nincs ilyen, akkor vegyél egy kemény sörtéjű kefét vagy fapartviszt.
Na, ezekkel a cuccokkal és infókkal már indulhatsz neki az aljzatkiegyenlítésnek!
Nálad mi a helyzet? Megnézzük a lakásodat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!