Miért kell betonozni a fürdőszobában?
Hova megy a fürdőszobás beton?
Ha a vizes kollegánk berakta a fürdőszoba aljzatába a szennyvizcsövet, a vizcsövet és beállította a megfelelő lefolyást, akkor következhet a betonozás. Cél, hogy a fürdőszoba padlója egyenletes sík felület legyen. A régi járólapok felbontása, a vizes fúrása, bontása után egy gödrös felületünk van, ezt akarjuk eltüntetni, síkba hozni.
Muszáj betonozni a fürdőszobában?
A fürdőszobafelújítás ezt a szakaszát nem lehet és nem is érdemes megspórolni. Ez adja az új fürdőszoba alapját. Minden mozgó követ, betondarabot érdemes kiszedni az betonozás előtt. Több régi lakásban találkozunk már mindeféle régi építés nyomaival, különböző betonrétegekkel. Egyik porladt, a másik masszív volt. javaslom, ami könnyen felverhető, törjük fel, szedjük ki. Inkább fogadjuk el a minimális többletköltésget, de legyen a fürdőszobában mindenhol 7 cm vastag esztrik réteg. Ha stabil a fürdőszoba alapja, nem fog mozogni, feltöni az új járólap sem!
Esztrik?
Igen, a zsákos beton esztrik, amiben nincsenek nagy kavicsok, csak finom, rostált kavics, kötőanyaggal bekeverve, alkalmas a 3-7 cm vastagságú vékony beton réteg fürdőszobai kialakítására.
Mennyí kell belőle?
Az 5 nm nagyságú fürdőszoba padlóra, ha 5 cm vastagságot akarunk, akkor 500 kg esztrik szükséges. Zsákonként 40kg, így 12,5 zsák esztrik kell. Azt is lehetne mondani, hogy a fürdőszoba minden egyes négyzetméterére, ha 1 cm vastag betont akarunk, akkor fél zsák esztrik anyagot kell felhasználni.
Gyorsan szárad?
Mennyi idő a fürdőszobai aljzat?
Nem a leggyorsabb dolog hagyományos módon bekeverni, felhordani, besimitani, de ez adja a szilárd, sík alapot, amin megkapaszkodnak majd a járólapok és eloszlik a terhelés. 1 hét múlva, ha megszáradt, kiszáradt, megkötött, jöhet rá a járólap.
Megnézzük a fürdőszobádat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!