KB Brigád és ÚJ lesz a fürdőszobád!

Fel akarod újítani a fürdőszobádat? Egy új gyerekszobát szeretnél? Legyen nagyobb a nappalid? Vagy túl kicsi már a konyhád? Hívj bátran, egy hasznos beszélgetés semmibe nem kerül!

Régire ÚJ csempe? Vagy régi csempe leverve, Újat rakni helyére?

regire.uj.jpg

A fürdőszoba felújításának megtervezésekor gyakran felmerül a gondolat, hogy hogyan úszhatjuk meg csempebontás koszos, poros, nehéz részét. De vajon érdemes kihagyni és csak egy kényelmes, látványos fürdőszoba felújítást megcsinálni vagy maradjunk a szokásos fürdőszoba felújításnál, ami ugyebár a bontással kezdődik? Nagyon jól hangzik a régi csempékre új csempékkel ráburkolni, csakhogy nem ennyire egyszerű a helyzet. Gondoljuk végig, mikor épült a fürdőszobánk, milyen anyagokkal dolgozhattak a régi szakemberek a fürdőszoba építésnél, mennyire figyeltek oda egy hosszútávú, tökéletes fürdőszoba megépítésére? A 25 évvel ezelőtt kicsempézett, lejárólapozott fürdőszobákban már többnyire a mai elvárásoknak megfelelő csemperagasztót, fugázóanyagot, vakolóanyagot használtak, de az ennél régebbi fürdőszobákban még sokszor falazóanyagokba, malterbe rakták a fürdőszoba falára a csempéket. Sőt találkoztunk már oldószeres linoleumragasztókkal, pálmatex-szel felrakott csempékkel is. Ma már nem ezekkel az anyagokkal dolgozunk. A mai csemperagasztók, zsákos anyagok előre kevertek, állandó az összetételük, így minőségük nem függ az adott napi munkakedvtől. Régen ez nem így volt. A 30-40-50 évvel ezelőtt épített fürdőszobák csempéit még nem kenték telibe a falra ragasztás előtt, hanem pogácsázással rakták a fürdőszobafalra. Könnyen lehetett sok anyagpogácsa vagy akár nagyon kevés is az adott csempén.

regire.uj2.jpg

Falon van és elég erős? Mit bír ki a régi csempe?

Sajnos nem látunk a csempe mögé, így legalább egy csempét le kell a fürdőszoba faláról szedni és megnézni a fürdőszobában alkalmazott csemperagasztót, annak vastagságát, szilárdságát. Ha kilopták a cementet a csempergasztásra használt malterből, akkor az ma már porlad, nem tud a falon kapaszkodni, így a régi csempe könnyen leválik a fürdőszoba falról. A régi csempe még ráadásul gyakran kisebb méretű, vékonyabb, mint az új fürdőszobára megálmodott új csempék.  Ezekre a régi, gyengén felragasztott kis méretű csempékre nem igazán érdemes új csempéket ragasztani. Ha meg is áll, nem fogja bírni a hosszú távú fürdőszobai igénybevételt és le fog esni a fürdőszoba faláról.

regire.uj3.jpg

Meddig verjük le a csempe alatti anyagot?

Ha a csempe alatti vakolat mozog, porlad, kézzel is könnyen leszedhető, akkor az egész vakolatot le kell verni tégláig. Főszabály, hogy a fürdőszoba csempéinek bontása után ne málljon a vakolat, sík legyen a felület. Ha nem egyenletes a felület, dombok, kráterek vannak rajta, akkor nehéz vagy lehetetlen szépen rácsempézni. A csemperagasztóval ugyanis nem lehet 1-2 cm-es egyenetlenséget eltüntetni a csempézés során. Megoldás az újra vakolás, ha ragasztóval síkra van húzva a fürdőszoba fala, akkor arra szépen lehet majd rácsempézni.

 Nálad mi a helyzet? Megnézzük a fürdőszobádat? 

Kérdésed van?

Hivj 30 757 10 20 vagy

írj nekünk a facebookon 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627

Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 34
Tegnapi: 210
Heti: 306
Havi: 1 016
Össz.: 44 627

Látogatottság növelés
Oldal: Csempére csempe?
KB Brigád és ÚJ lesz a fürdőszobád! - © 2008 - 2024 - kbbrigad.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »