Halljátok, hideg időben is folyik a munka a burkolásban! De fontos, hogy tudjátok, mire kell figyelni, hogy ne legyen gond a hidegben készült burkolattal. Itt vannak néhány hasznos tipp:
Indítsd be a fűtést az épületben, ha lehet. A padlófűtés a legjobb, mert segít kiszárítani az aljzatot. Ha nincs padlófűtés, akkor lehetnek problémák a burkolással.
Ha nem tudsz fűteni, akkor is szánj időt az aljzat alapos ellenőrzésére. Ellenőrizd a nedvességet és az alapvető dilatációkat. Ne hagyd ki a peremszigetelést sem, mert ez fontos a repedések megelőzésében.
Vigyázz, hogy a burkolandó felület, a burkoló és a segédanyagok is legyenek +5°C felett. Hideg anyagok lassan kötnek, így meleg helyen tárold őket. Az aljzatkiegyenlítésnél is légy résen, mert a pára visszacsapódhat a felületre, ami ronthatja az anyag tapadását.
Ha epoxi fugázót használsz, tartsd szem előtt, hogy +8°C alatt szinte lehetetlen fugázni vele. Szilikonozás előtt győződj meg a felület szárazságáról, mert nedvesen a szilikon nem fog rendesen tapadni.
Szóval, mielőtt nekifognátok a hideg időben való burkolásnak, gondoljátok végig, hogy megéri-e a munkát és a hosszú távú eredményt. A cél az, hogy egy szép és tartós burkolatot hozzatok létre!
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!