Nem akarsz elcsúszni a fürdőszobában?
Ha már megálmodtad az ÚJ fürdőszoba színeit, megálmodtad az ÚJ fürdőszoba stílusát, akkor olyan járólapot válassz, aminek R9 vagy R10 értékű a csúszásállósága. Apróságnak tűnhet, de bizony ez is lényeges a fürdőszoba felújításhoz. A fürdőszobai, konyhai vagy a folyosóra lerakott járólap csúszásmentességét ugyanis a járólap csomagolásán jól olvasható R9, R10, R11 vagy R12
számok jelölik. Egy fürdőszobában vagy egy konyhában gyakrabban kerülhet víz a lerakott járólapok felületére, így azokon könnyen elcsúszhat az ember. Ezért találtak ki egy mérőszámot a járólapok ilyen szempontból történő osztályozására. A járólapok közötti különbséget a fürdőszoba takarítása során is érezhetjük, hiszen egy kevésbé csúszós járólap felületen nem lesz olyan könnyű és gyors dolgunk. Ahogyan az lenni szokott, a fürdőszobában is minden mindennel összefügg.
Mi a helyzet a járólapos teraszon vagy a járólapokkal borított lépcsőkön?
A fürdőszobákon kívül is van csúszásmentesség. Burkolásukra ezért R11 vagy R12 jelölésű járólapok ajánlottak. Gondolkodjunk logikusan. A terasz vagy a lépcső járólapos felülete ki van téve az időjárásnak, nemcsak eső, de pára lecsapódás miatt sem mindegy, hogy mennyire stabil alattunk a járólap felülete. A járólap mintázata, felületkialakítása is azt a célt szolgálja, hogy a famintás vagy a kőmintás vagy a négyzetesen osztott járólapon balesetmentes legyen a közlekedés. Előfordulhat hogy az általunk a fürdőszobába megvásárolt járólapon nincs jelölés, mert az pl. nem csúszásmentes.
Hogyan válasszunk járólapot a fürdőszobába?
Sok szempontot érdemes megvizsgálni. Első szempont a járólap választáshoz a járólap mérete. Nagy méretű járólap nem fog jól mutatni egy panel méretű fürdőszobában, a legkisebb méretű pedig a fuga sűrűség miatt úgy behálózza a fürdőszobát, hogy az sokkal kisebbnek fog látszani. Második szempont a járólap választáshoz a járólap színe. Sötét fürdőszobába ne válasszunk sötét járólapot, a világos fürdőszobába pedig nem célszerű nagyon világos járólapot rakni, mert az kellemetlen lehet a szemnek. Ebben a kérdésben úgyis az egyéni ízlés fog döntő lenni. Harmadik szempont a járólap választáshoz a járólap vastagsága. Előfordult már, hogy 8 mm vastagságú csempét raktunk a fürdőszoba falra és vékonyabb járólapot a fürdőszoba aljzatra, de tudni kell, hogy a vékonyabb, az mindig törékenyebb is. Könnyebben fog megsérülni, így lehetőség szerint ne válasszunk 8 mm vastagságnál vékonyabb járólapot a fürdőszobába. Negyedik szempont a járólap választáshoz a járólap kopásállósága. Legalább PEI2 vagy PEI3 kopásállóságú járólapot javaslok a fürdőszobába, hogy tartós legyen a fürdőszoba járólapos felülete és csak évtizedek múlva kelljen újra cserélni. Ötödik szempont a járólap választáshoz a járólap csúszásmentessége. R9 vagy R10 jelöléssel ellátott járólapot válasszunk. Ha pedig nincs a járólap dobozán ilyen jelölés, akkor szemünkkel, kezünkkel vizsgáljuk meg a járólap felületét.
Megnézzük a fürdőszobádat?
Kérdésed van?
Hivj 30 757 10 20 vagy
írj nekünk a facebookon
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078510379627
Gyorsan ÚJ lesz lakásod, ha brigádunkat választod!